„In homine, qwi ad similitudinem Dei factus est, inveniri porest causa et medicina​ “
Paracelsica

Permanentní make up obočí

Mikropigmentace obočí je jednou z nejvýraznějších změn ve vzhledu ženy. S pěkným obočím se zvýrazní oči, obličej působí mladistvěji, člověk se cítí svěží a upravený.

Nejčastěji žádané zákroky

  • Ztmavení obočí a jeho zvýraznění
  • Korekce vad v symetrii a délce obočí
  • Doplnění chybějící části obočí
  • Oprava vzhledu obočí po nevhodně provedeném nebo starším PMU
  • Modelace obočí po chemoterapii, alopecii atd.

Typ úpravy

U obočí je možné upravit velikost, hustotu i šířku nebo ho pouze lehce zvýraznit vystínováním. V případě zcela chybějícího obočí jej lze kompletně vymodelovat. Úprava se většinou provádí vykreslením jednotlivých chloupků v barvě vašeho původního obočí nebo barvou, kterou spolu pečlivě vybereme. Na obočí se nikdy nepoužívá černá barva, ale pouze různé odstíny hnědé. Vždy je lepší raději zvolit světlejší odstín a ten pak až při korekci případně trochu ztmavit. Definitivní barva obočí se projeví přibližně měsíc po aplikaci, a proto se korekce neprovádí dříve než za 4 týdny.

Provedení

Úkon je prováděn vláskovou formou. Záleží ovšem na přání klientky. Pokud si přeje obočí výraznější, je barva sytější a kresba jednotlivých chloupků je méně zřetelná.

Po aplikaci

Po aplikaci obočí může nastat mírné zarudnutí kolem tetovaného místa, které do jedné až dvou hodin zmizí. Je nutné počítat s tím, že týden po aplikaci PMU bude obočí výraznější. Avšak po vyloupnutí stroupků, přibližně po jednom týdnu, se barva o 30-40% zesvětlí, tudíž není důvod k panice.