„In homine, qwi ad similitudinem Dei factus est, inveniri porest causa et medicina​ “
Paracelsica

Odstranění tetování

Hluboký průnik laserového paprsku laseru do kůže zabezpečuje, že i dokonce nejhlubší profesionální tetování může být odstraněno. Jeho nízká absorpce v okolních tkáních podstatně snižuje riziko nežádoucích vedlejších účinků, jako je hypopigmentace a jiné změny na kůži po laserovém zákroku. V případě tetováží je ovšem nutné počítat s podstatně vyšším počtem zákroků, cca kolem 6-7 a více ošetření, někdy i více v rozmezí 6.týdnů.

K odstranění tetování, pigmentových skvrn a permanentního make-upu se nejčastěji užívá alexandritového laseru. Laserové pulsy projdou pokožkou aniž by ji poškodily a rozstřelí tmavé pigmenty na malé částečky, které jsou následně za pomoci bílých krvinek vstřebány. Laser pracuje s přesností na jednu tisícinu milimetru a tím je dosaženo maximálního šetření okolní tkáně. Počítejte s tím, že především na profesionální tetování bude potřeba více sezení – pigmentace je totiž uložena ve více vrstvách pod sebou, které je třeba rozbít postupně.

Další variantou pro odstranění tetování je jeho „výbrus“ pomocí erbiového laseru. Tímto způsobem lze odstranit tetování již při prvních sezeních a vzhledem k rychlosti může být tato metoda i levnější než s použitím alexandritového laseru. Nevýhodou je ovšem jizva, která v místě zákroku vzniká.