„In homine, qwi ad similitudinem Dei factus est, inveniri porest causa et medicina​ “
Paracelsica

Květová terapie

Květová terapie je podobně jako přírodní medicína založena na léčivých a přirozených schopnostech samotné přírody. Práce s různými květy – založená na jejich vzhledu, vůni, barvách a energiích může být zaměřená na určité potřeby a přání. Zahrnuje úzkou spolupráci s přírodou.  Jako  mistrovská díla jsou květiny božskými nástroji k léčení.  Je třeba i  při sběru volně rostoucích květů postupovat tak, aby jejich energie zůstala na správné úrovni.

Lze použít květy i esence:

Smyslem použití květových esencí je obnovení přirozených obranných a léčebných funkcí těla, možnost sebepoznání, upevnění osobnosti, duševní očisty a síly. Esence mohou dobře posloužit i jako prevence proti tělesným nemocem i jako podpora klasické medicíny.

Esence jsou čisté a nemají žádné vedlejší účinky, vyplavují z nás duševní jedy – negativní pocity. Užívat je může kdokoliv: děti, těhotné ženy, celé rodiny, ale také rostliny i zvířata.

Esence působí na nás ve všech úrovních – mentálně, emocionálně i fyzicky, fungují společně s léky. Například stres může způsobit vysoký krevní tlak, vznik astmatu, zvyšuje se kyselost krve a způsobuje 50 – 60% fyzických onemocnění.