„In homine, qwi ad similitudinem Dei factus est, inveniri porest causa et medicina​ “
Paracelsica

Fototerapie

Fototerapie

Barvy mají svůj specifický vliv.  Podle tradiční čínské medicíny i starého indického vědění – ájurvédy – dokonce každá z nich působí na jiný orgán a je schopná ho i léčit.
Barevná terapie a léčení mají dlouhou historii. Barvy vyzařují energie, jež mohou při správném použití ovlivnit naše tělesné a duševní blaho. Některé barvy mají zklidňující účinek, jiné nás zase povzbuzují.

 

Fotorejuvenace

Fotorejuvenace je termální narušení kolagenu v kůži. V kůži následně dochází k aktivaci procesu hojení rány, začíná uvolňování látek, které působí na regeneraci všech kožních buněk. Tímto způsobem se povzbuzují k činnosti buňky, které vytváření nová kolagenní vlákna. Tak je způsobeno zvýšení pružnosti a pevnosti kůže. Dalšími výsledky fotorejuvenace je zlepšení kvality kožního povrchu, vymizení pigmentových skvrn a rozšířených žilek, vyplnění drobných jizev a hlavně vyhlazení vrásek způsobených nepříznivým účinkem slunečního záření.

Fotorejuvenace se provádí nízkými dávkami světelné energie. Nejčastějším zdrojem světla je intenzivní pulzní světlo (IPL). Omlazení pleti je rychlé, minimálně bolestivé a prakticky bez omezení každodenních aktivit. Při dodržování pokynů o péči před a po ošetření je riziko vzniku nežádoucích efektů zanedbatelné. Postup obvykle vyžaduje 4 ošetření v rozmezí minimálně 6 týdnů.

Odstranění drobných rozšířených žilek – část světelné energie, která bývá pohlcena v drobných rozšířených žilkách způsobí jejich zatavení. Po několika týdnech se tyto žilky ztratí.