„In homine, qwi ad similitudinem Dei factus est, inveniri porest causa et medicina​ “
Paracelsica

Epilace

Fotoepilace laserem E-LIGHT E6009

Epilace prováděná špičkovým certifikovaným laserem E-LIGHT E6009, který kombinuje účinky intenzivního pulsního světla a radiofrekvence. Výsledky jsou efektivnější a ošetření je pro klienta příjemnější než u klasické IPL technologie

 

Pomocí nejmodernější technologie – krátkovlnného laseru E-LIGHT E6009, která kombinuje IPL (intenzivní pulsní světlo) s kontrolovaným nastavením síly záblesku a ochranou proti poškození pokožky s radiofrekvencí (RF). Tomuto systému epilace se také říká fotoepilace a mylně je někdy označován jako depilace. Při použití metody IPL však dochází ke zničení chloupku včetně vlasové cibulky, tedy se jedná o epilační metodu. RF pomáha korigovat optimálně dosažené výsledky a snižovat potřebný výkon IPL. Kombinací obou metod lze odstranit i světlé chloupky, se kterými má zastaralé IPL nebo vysokovlnné lasery problémy a navíc se minimalizuje riziko poškození (spálení) pokožky.

Hlavní podíl na zničení chloupku a jeho cibulky má tepelná energie vyvolaná světelným impulsem a radiofrekvenční energií. Chloupek, který obsahuje přirozená barviva je světlovodivý a záblesk energie vede přímo k cibulce neboli folikulu, který je tímto zničen a chlup již v zasaženém místě s vysokou pravděpodobností nevyroste. Tmavší chlup obsahuje více barviva a proto lépe vede světlo. Metoda je díky tomu účinnější především na tmavších chloupcích. Náš přístroj však garantuje výsledky i na chlupech světlých a to díky implementaci doplňková technologie RF.

Ošetření pomocí krátkovlnného laseru E-LIGHT 6009 se nemusíte bát. Jedná se o bezpečnou a téměř bezbolestnou metodu. Naše neustále proškolovaná obsluha s několikaletými zkušenostmi v oboru dle barvy Vaší pokožky zvolí nejvhodnější nastavení přístroje a tím je vylouženo jakékoliv poranění pokožky. Ošetření podpaží trvá asi 10 minut, ale např. na celé nohy si počkáte 30 – 60 minut. K dosažení maximálního účinku doporučujeme 4 až 6 návštěv s odstupem 3-6 týdnů.

V čem spočívá výhoda ošetření krátkovlnným laserem E-light 6009 oproti IPL?

E-light ošetření v sobě spojuje účinek IPL světelného výboje a radiofrekvenčního vlnění. To vše v jediném pulzu – obě techologie spojené v jedné hlavici. Některá studia totiž tento princip obcházejí tím, že provedou ošetření IPL a následně RF, avšak tento postup nemá žádný vylepšený účinek. Prokazatelnou výhodou spojení účinku obou technologií je odstranění i tenkých či světlách chloupků, které nejsou dostatečně světlovodivé a světelný výboj se tak jimi nedostane až k cibulce a vlásečnicím, které ji vyživují. Tento jev způsoboval neúčinnost IPL a vysokovlnných laserů na uvedené typy chloupků. Ošetření přístrojem E-light 6009 tak funguje na všechny barvy a tlouštky chloupků. Další výhodou je minimalnizace rizika spálení pokožky vzhledem k tomu, že díky působení RF energie je možno nastavovat nižší IPL hodnoty avšak při zachování stejného efektu jako u vyšších hodnot klasického IPL.

 

Kdy  fotoepilaci využít?  

Fotoepilací lze zbavit tělo trvale chloupků s úspěšností až 95%. Je možné ji provádět na celém těle (ruce, lýtka, stehna, nohy, ramena, záda, prsa, břicho, třísla, ret, tváře, brada, apod.). Ošetření je nutné několikrát (2-7x) opakovat, jelikož chloupky rostou v různých fázích. Fotoepilaci je nejúčinnější provádět v období růstu. Díky několika sezením se ošetří chloupky, které byly při předchozích sezeních v období klidu. Zbývající chloupky postupně slábnou, až jsou téměř neviditelné. Nejlepších výsledků se dosahuje, pokud jsou chloupky tmavší a kůže světlejší. Lze však odstranit i úplně světlé až bílé chloupky. Fotoepilace se neprovádí u fototypů 5 a 6.

Technologie IPL umožňuje zničení buněk vlasového váčku prostřednictvím selektivní fototermolýzy. Tmavý pigment, který dodává chloupku jeho zabarvení (melanin) pohlcuje intenzivní pulzní světlo (IPL). Vlasový váček se rozehřeje na 70 °C, buňky v něm jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla bez toho, aby byly poškozeny ostatní tkáně. Pak již z tohoto místa nemůže vyrůst další chloupek.

Jak probíhá ošetření?

Před depilací IPL neprovádějte depilaci voskem ani si chloupky nevytrhávejte pinzetou. Tmavé chloupky dva před ošetřením oholte. Světlé nechte cca 4dny.

Bolestivost ošetření

Ošetření je téměř bezbolestné, může se však projevit lehké štípání nebo pocit tepla, který může být nepříjemný, ale ve srovnání například s depilací horkým voskem je bolest minimální. U každého jedince však může být bolest vnímána jinak.

Čas, který strávíte na ošetření

Čas ošetření uvádíme pouze orientační. Ošetření podpaží a třísel trvá přibližně 10 minut, ošetření větších oblastí, jako jsou např. nohy nebo záda – přibližně 45 minut.

Pravidla a opatrnost před i po ošetřením

Jedná se o šetrnou metodu a není nutné se nijak zvlášť omezovat. Bez komplikací lze vykonávat práci i trávit volný čas. Důležité je před i po zákroku omezit alespoň na 4 týdny opalování – klasické i v soláriu, používání samoopalovacích přípravků, apod., jelikož v době zákroku a po zákroku je kůže citlivější a UV záření zvyšuje riziko vedlejších účinků, jako je např. vznik pigmentových skvrn. Pokud jste si nechali ošetřit jen malou část na těle, lze se chránit opalovacím krémem s vysokým faktorem – až faktor 60.

Vedlejší účinky ošetření

Vedlejší účinky se vyskytují jen výjimečně. Mezi vzácné vedlejší účinky se řadí mírné zčervenání pokožky bezprostředně po ošetření a může přetrvat dva až tři dny. Společně se zarudnutím může dojít k lehkému napuchnutí. Stačí pokožku chladit a napuchnutí do dvou dnů vymizí. Mezi extrémní případy se řadí příznaky, které připomínají spáleniny. Upozorňujeme na to, že k takovýmto vedlejším účinkům dochází v případech, že ošetřované místo bylo před ošetřením vystaveno slunečním paprskům nebo působení solária.

Kdo na fotoepilaci může a kdo ne

Fotoepilaci si mohou nechat udělat ženy i muži, ošetření je však závislé na typu kůže – fototyp 1-4. U fototypů 5 a 6 se fotoepilace neprovádí. Ošetření se neprovádí těhotným ženám, lidem trpícím epilepsií, lidem s tetováním, nedávno opáleným lidem, osobám, které užívají léky na ředění krve nebo léky způsobující přecitlivělost na světlo, dále osobám, které mají cukrovku, herpes a lidem, kteří měli v minulosti kožní vyrážku způsobenou reakcí na světlo.