„In homine, qwi ad similitudinem Dei factus est, inveniri porest causa et medicina​ “
Paracelsica

Barvení řas a obočí

BARVENÍ ŘAS A OBOČÍ

Barvení řas a obočí – přirozeně upravený vzhled pro ženy, ale i muže. Důležitým bodem v kosmetické péči o obličej je úprava očního okolí řas a obočí. Je třeba zvýraznit oči? Nebo naopak nasměrovat pozornost jinam?

Přirozenost vždy na prvním místě

Přirozenost je hlavní zásadou při úpravě obočí. Jistě, móda a styly vstupují do kosmetických praxí a ovlivňují trendy. Nikdy ale nezapomente na to, že vítězí upravená přirozenost. Přirozeně klenuté obočí nevyjde z módy nikdy!

Tvarování obočí

Tvarování obočí je silnou zbraní. Lze jim proporčně utvářet celý obličej a stejně tak měnit jeho výraz. Základní rada zní: nechte si vytvarovat obočí tak, aby co nejlépe ladilo s Vašim obličejem, pozor na to, aby nevznikl nepřirozený tvar, nechte si najít správný tvar obočí, co Vám bude slušet a podtrhne prirozenou krásu obličeje.

Barvení řas a obočí

Hlavním východiskem při barvení řas i obočí je, aby barva harmonovala s barvou vlasů a celkovým barevným typem konkrétní osoby. Spolu zvolíme ten nejprirozenější odstín k vašemu typu. Velmi světlé obočí lze ztmavit, velmi tmavé obočí lze zesvětlit. Tato metoda se velmi často neprovádí, avšak existuje a lze splnit přání i tmavovláskám, které přešly na světlejší tóny vlasů a sladit i obočí, tak aby výsledná kombinace působila přirozeně. Ovšem zde je důležitá konzultace dle stavu a tmavosti chloupků, tak aby výsledný stav byl co nejprirozenější. Odbarvování obočí není až tak neobvyklé. Je ovšem potřeba obočí doodbarvovat, protože časem odrůstá. Snažte se udržet barvu vlasů a obočí v rovnováze. Blondýnky s černým obočím vypadají tvrdě a je pro ně vhodnější hnědá barva na řasy. I pro tmavovlásky s tmavými řasami je tato metoda barvení řas velice doporučována. Vizážisté běžne pro zvýraznění tmavých řas používají cčerno-modré řasenky nebo laděné v tomto tónu. Podstatnou výhodou u barvení řas je vytvorení pomyslné linky nad horními řasami, kterou je možno na přání klientky taktéž provést spolu s barvením řas. Intenzita a síla linky je dle přání klientky. ŠPATNÝ TVAR OBOČÍ ŽENU SPÍŠE ZASTÍNÍ, NEŽ POZDVIHNE JEJÍ RYSY! MŮŽETE BÝT SAMA PŘEKVAPENÁ, JAK STAČÍ MÁLO K TOMU, ABY SE VÁŠ OBLIČEJ A OČI ROZJASNILY.

Nabarvené řasy a obočí mají spoustu výhod:

 • I v nepříznivém počasí, dešti, v teplých dnech, u vody, budete stále upravená
 • Ušetřené investice spojené s řasenkou
 • Výsledek je viditelný ihned a nemusíte mít strach z výrazné barvy
 • Řasy jsou zřetelně delší a objemnější, tónování zdůrazní celou délku řas
 • Barvení řas je velmi praktické a šetří čas, odpadá manipulace s řasenkou
 • Od rána do večera stále upravený vzhled
 • Odpadávají nepříjemné a nevzhledné slepené řasy, opadávání řasenky během dne, obtisky okolo očí
 • U barvených řas tento problém odpadává, barva proniká do každé jednotlivé řasy – bez slepení řas
 • Zejména pro nositelky kontaktních čoček je tohle řešení ideální vzhledem k tomu, že jemné částice řasenky mohou dráždit oči
 • Pro sportovní nadšence je barvení řas a obocí perfektní volbou, protože je odolný vůci vodě a proti pocení, bez škaredého efektu rozmazání.
 • Skvelé řešení pro ty, co trpí precitlivelostí na make-up

Tónování řas, obočí pro muže

Stejně jako barvení vlasů, tónování řas a obočí bylo na dlouhou dobu jedinou doménou ženy. Ale s neustále rostoucím počtem mužů, kteří kladou zvláštní důraz na osobní péči, objevili nesrovnatelné výhody této metody. I muži si mohou trochu „pomoci“, aby zdůraznili své oči, obočí. Tónované řasy a obočí vždy vypadají přirozeně! Mužských zákazníků stále narůstá, není se čeho bát.

Informace:

 • Doba barvení pretrvává přibližně 4-6 týdnu.
 • Výsledky jsou skutečně překvapivé!
 • Nejlepších výsledků je dosaženo při pravidelném barvení, protože s každým opakováním, barva pronikně hluboko do řas a je intenzivnější a barevně trvalejší.

Kontraindikace:

Barvení se nedoporučuje, pokud je klientka alergická, u zánětu spojivek, či jiných očních onemocnění.